Ganapathy, Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33LSWPS6631L2ZL
Call 08047783163 65% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Power Source | Electric AC |
| Power | 2HP |
| Motor Power | 1.1 kW |
| Working Pressure | 160 bar |
| Voltage | 220V |
| Flow Rate | 6 LPM |
| Tank Capacity | 40 |
| Flow Range | 80 to 100 |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Color | blue |
3 hp motor power pack , 50 lter tank.
we can able to deliver the location
TamilNadu, Kerala
we are deals in Pondicherry
we are deals in chennai
we are deals in coimbatiore
we are deals in Banglore
we are deals in Trichy
we are deals in Madurai
we are deals in salem
we are deals in Erode
we are deals in Trippur
we are deals in housur
we are deals in cuddlore
we are deals in Manglore
we are deals in Thoothukudi
we are deals in Pallakadu
we are deals in thirussur
we are deals in Kochi
we are deals in mysuru
we are deals in kozhikode
we are deals in Theni
we are deals in Karnataka.
we are deals in Virudhunagar
we are deals in Pollachi
we are deals in kochi
we are deals in Thrissur
Additional Information:
View Complete details