Ganapathy, Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33LSWPS6631L2ZL
Call 08047783163 65% Response Rate
Send Enquiry
| Capacity | 100 tons |
| Capacity(T) | 10 Ton |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Voltage (V) | 110 |
| Return Force (kN) | 100 |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Black |
View Complete details
| Capacity | 100 tons |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Voltage (V) | 110 |
| Return Force (kN) | 100 |
| Usage/Application | Hawai Chappal |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Max Force or Load | 50 Ton |
| Capacity(T) | 50 Ton |
| Usage/Application | Pet Bottle |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Phase | Three Phase |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Max Load Capacity | 50 Ton |
| Max Force or Load | 50 Ton |
| Capacity(T) | 50 Ton |
| Usage/Application | Pet Bottle |
| Material | Mild Steel |
| Control Type | Non CNC |
View Complete details
| Press Capacity | 60 ton |
| Bale Weight | 50 kg |
| Structure Type | Double Action |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Working Type | Automatic |
| Material To Press | Mixed Scrap |
| Bale Size | 400x400 mm |
| Max Force Or Load | 0-30 ton |
| Capacity | 30 tome |
| Bail Weight | 35 to 40 |
| Platen Size | 600 mm x 450mmxl x 400 mm |
View Complete details